Veľká noc bez žaloby

Autor: Valentína Tuhá | 31.3.2018 o 11:47 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  490x

Nočnými ulicami Brisbanu pulzuje život a človek ani nemá pocit, že by boli akési sviatky. Čosi mi to však dnes predsa pripomenulo. 

Na ulici ma zastavili dvaja mormóni zo Seattlu, ktorí sa ma začali vypytovať na môj vzťah k viere. Ja som sa ich naspäť opýtala, či je Frasier ich obľúbený seriál a debata skončila. S provizórnou večerou a dákym uštipnutím na ramene (ako drobným trestom božím) som sa vrátila do svojho prechodného trojdňového bydliska a usadila sa na príjemnú terasu starého, ale krásneho domu s trochou rozjímania v mysli.

Do Brisbanu som šla dva dni po dlhých austrálskych cestách, lemovaných zdravo vyzerajúcou zeleňou. Zrazeného klokana som stretla len raz. A dvakrát čosi nešpecifikovateľné. Na cestách ako je táto má človek veľa času na premýšľanie. Zvlášť, keď signálu nieto, rádio chrčí ako so stehennou kosťou hrdle a o 7.00 ráno je všade áut málo.

Rozmýšľala som, ako veľmi som sa za posledných 8 mesiacov zmenila. Ako rýchlo sa osobnosť dokáže zmeniť, keď zmení prostredie. Alebo ani nie zmeniť. Stať sa viac sám sebou. Koľko príbehov sa dá zažiť, keď človek vypadne z kolobehu monotónnosti a železných konzervatívnych pravidiel. Niektoré nie sú síce nikde napísané, ale predsa sú základom prežitia v našej spoločnosti.

Minulú Veľkú noc by mi ani len nenapadlo, že budem tráviť Bielu sobotu v hlavnom meste Queenslandu, čakajúc na svojho brata, prichádzajúceho z Ameriky, aby sa naša pomaly kozmopolitná rodina stretla zas na inom kúsku sveta. Keď sa už doma s ostatnou rodinou v rámci jedného mesta stretnúť veľmi nešlo.

Keď som miestnym v Mackay hovorila o polievaní na Veľkonočný pondelok, reakcia bola rýchla – “Tu by to bolo na žalobu, ale môžeme to pre Teba urobiť.” No...nie, ďakujem. A ak mi niekto v zápale motivácie ochotne oleje aspoň dvere, keďže nie som doma, do dvoch týždňov – kým prídem domov- to aj tak vyschne.

Dúfam, že si Veľkú noc užívate v zdraví, so šalátom, vodou primeranej teploty a tými, s ktorými radi trávite čas.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?