Namiesto predsavzatí len jedno slovo

Autor: Valentína Tuhá | 2.1.2018 o 0:47 | Karma článku: 2,55 | Prečítané:  360x

Dnešný deň trávim v krásnej a udržiavanej botanickej záhrade. Teplé slnko príjemne hreje na všetky strany a botanickou záhradou pulzuje život.

Napravo šantia deti, naľavo piknikuje starší pár, obďaleč na deke o čomsi vášnivo debatuje skupina mladých.

Domov som po silvestrovskej noci prišla o šiestej ráno, preto som sa dnes akosi prirodzene rozhodla pre fyzicky nenáročné aktivity. Predo mnou leží môj zápisník s perom a nová rozčítaná kniha od Leška. Na výber sú teda dvaja kandidáti. Diár predsa len tentoraz vyhral.

Ako chytám do ruky pero, myslím na včerajší ohňostroj. Z hľadiska ekológie toho nie som veľmi zástancom, ale predsa to stálo zato. Pohľad na nočný Melbourne s vysvietenými siluetami budov a štýlovými, rýchlo sa objavujúcimi a miznúcimi farebnými útvarmi pôsobil, akoby naozaj niekto veľmi dynamicky maľoval hýrivými farbami na papier poliaty tušom. 

Tento umelecký akt však pre mňa osobne nepredstavoval akýsi ďalší životný štart. Resp. pokus oň, čo by možno platilo pre viac ľudí. Môj nový rok začal v júli s príchodom do Austrálie a preto budem svoje výsledky pravdepodobne sčítavať až o pol roka. Chcela som však urobiť aspoň niečo symbolické.

Ošiaľ novoročných predsavzatí nebol nikdy moja šálka kávy, preto som rozmýšľala, čo by mohlo byť aspoň akýmsi heslom alebo kľúčovým slovom, v ktorom by sa mohol môj kalendárny rok 2018 poniesť. 

Po chvíli prišla jednoduchá odpoveď a medzi riadkami sa zjavilo jediné, jednoduché slovo: aktivita.  

Taký malý test, čoho som naozaj schopná, ak sa do vecí naozaj opriem a čo je naozaj pravdy na tých všetkých ultra-motivačných článkoch o tom, že ak človek naozaj to, čo chce, robí, tak k tomu dôjde - a nemusí to ani trvať až tak dlho.

Viem, čo chcem robiť. Viem, čo som začala robiť a na akých projektoch chcem pracovať a pracujem. Ako som už spomínala vyššie, dnes nezačínam, v mojom roku som teraz v polovici, čo je možno ešte motivujúcejšie, aby som veci dokončila už do júla. V práci som už zabehnutá, papierovačky hotové, náklady vykryté - tak teraz skúsime otestovať, ako sa mi naozaj podarí s týmto slovom úplne stotožniť.

Ak tiež nemáte novoročné predsavzatia veľmi v láske (alebo sa vám táto metóda zmeny zdá anti-efektívna), tiež si vyberte len jedno slovo. A ak to bude tiež aktivita, verím, že sa takto o rok budete cítiť úplne ináč a o krok bližšie k tomu, kde naozaj chcete byť - nech je to už akéhokoľvek charakteru.

Šťastný nový rok! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?