Nič nebude, bradu nemá!

Autor: Valentína Tuhá | 28.1.2015 o 22:04 | Karma článku: 5,82 | Prečítané:  1079x

...a mám takú tichú obavu, že aj keby mal, tak to z neho aj tak muža ešte nerobí ( ako sa dotyční bradonosiči väčšinou nešťastne domnievajú ). Neviem sa zbaviť dojmu, že v dnešnej dobe akoby sa mužnosť snažili týmto fígľom akosi vykryť, a neviem síce ako vy, ale mne trojkombinácia baklažánový účes, ruská brada a vypasované gate nepríde fenomenálna a už vôbec sa mi nespája so stelesnením mužnosti.

 

Raz darmo, netvrdím, že muž má v dnešnej dobe chodiť von drevo rúbať alebo nosiť so sebou vreckový nôž ( i keď môj starý otec tvrdil - Správny muž, nosí s sebou núž. ) či vedieť krotiť kone, ale keď má chlap vo vrecku zrkadielko , na krivej ofine viac laku ako dáma, ktorú pozval von a v oboch ušiach sa blyštia náušnice...zaváhate.

Zaváhate, či toto je naozaj výsledok, ktorý sme emancipáciou chceli dokázať.

A ten chudák chlap.. ešte aký je na to hrdý ! Vyberie sa von s baklažánom na temene, zásobou omáčkovitých tém pod ním a už len pri pohľade na ten vyfintený patizón strácate záujem o konverzáciu. Niektorí. ( Nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, ja som tiež stretla aj anomálie. Berte to štatisticky. )

Toto sú chlapi, ktorí dnes údajne letia. Ale chlapi.
Chlap sa narodí ako chlapec, chlap z neho jednoducho vyrastie , ale mužom sa musí stať. 

Ženy sa odjakživa chceli vyrovnať mužom. Najprv len potichu, niektoré , ale ako to v dobách býva, z jednotlivca bola skupina, zo skupiny dav, a dnes máme volebné právo ( čo sme všetky aj využili, percento účasti na každých voľbách o tom jasne svedčí ).

A býva to aj tak, že kto má veľa chce ešte viac a tak sme mužský obraz začali pomaly pretvárať na obraz svoj. Nevravím, že predtým po svete chodili len testosterónové bomby, ale dnešný opak už zachádza trochu do extrémov. 

Na začiatku strednej školy alebo ešte trochu skôr som dospela k názoru, že som sa možno mala narodiť v inej dobe, no vzápätí som si uvedomila, že možnosti, aké mne ako žene táto doba ponúka, sú neskutočné ( čo hodlám aj využiť ), ale aj napriek tomu...ženy by mali ostať ženami a muži mužmi.
Je super , že ženy si vedia dupnúť, poznajú svoje práva a patrične sa za ne stavajú..ale možno nie je dobré, ak chce byť každá druhá Železná lady..a koniec koncov, nie je práve zraniteľnosť to, čo robí ženy krásnymi ?

Tým nechcem povedať, že sa majú nechať biť nejakými notorickými násilníkmi alebo ticho trpieť, keď im niekto robí krivdu, ale nemali by chcieť byť mužmi.
Mali by chcieť byť aspoň trochu chránené, cítiť , že niekto sa ich zastane, ( obávam sa , že patizón by pri prvom náznaku bitky z podniku vyletel skôr ako dáma, prípadne by si nechal prvú vraziť a potom spustil divadlo , starostlivo nacvičené na futbalových zápasoch v prípade "zranenia" ), vedieť, že dôjstojnosť a taktný humor u mužov ešte nevymreli a mali by to vedieť oceniť. 

Na druhú stranu muži - je dobré , keď sa muž o seba stará , ale keď sa s partnerkou pretekajú , kto bude mať na poličke viac výrobkov značky Nivea..tak je to možno na zamyslenie. Ženy vytvárajú dojem, že chcú týpka ako David Beckham, no keď dojde k realite a uvedomia si , že pri sebe majú skôr konkurenciu ako oporu, opäť to skončí pri tradičnej fráze - ženy nevedia, čo chcú. 

Individualita je to čo nás robí krásnymi a ja to tvrdím vždy, no dnes je to akési celé pomiešané a táto "genderová globalizácia" mne osobne veľmi nesadla. Ja osobne tiež možno nie som príkladom najpríkladnejšieho dievčaťa( 100 ľudí 100 chutí ) , ale snažím sa zachovávať určité nepísané pravidlá dámy, ktoré mi boli vštepené a dodržiavam ich z môjho vlastného rozhodnutia.

Preto si zvážte, či naozaj spraví dojem , keď 16 ročné dievča nadáva ako drevorubač v domnienke, že s tým spraví dojem ( lebo dojemné to naozaj je ), či keď mladík idúci v šere sa zľakne vlastného tieňa.
A je naozaj rozdiel vo vlastnostiach silná a drzá , rovnako ako je rozdiel citlivý a zženštilý. Tieto konkrétne vlastnosti by sa nemali generalizovať , ako to spoločnosťou býva a býva často zamieňané a zle interpretované.

Buďte hrdí na to, kto ste, a snažte sa z vašej rodovej príslušnosti vyťažiť to najlepšie a vykresať zo seba to najkrajšie dielo, aké môže vášho druhu byť, lebo každý pokus o napodobnenie druhej strany dopadne len ako lacná imitácia, ktorej kvality nikdy nebudú môcť byť dotiahnuté do dokonalosti.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?